itzel21
itzel21
01-02-2018
Mathematics
contestada
I need the answer and how you got it
Respuesta :
Gamergirl1234
Gamergirl1234
01-02-2018
It will take them 5 weeks. Because Drew gets $8 a week and spends 3 so 8-3=5. And Jan gets $10 a week and spends 4 so 10-4=6. Then i add 5+6=11. Then I divide total $55/$11 which equals to 5 weeks. Hopefully i helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
solve the system of equations algebraically. Show all of your steps. (2 points) y=x^2+2x y=3x+20
Which line shows the first error in the situation? 3(× -2)= 18 (1). 3x -6 =18 (2). 3x -6 + 6 = 18 + 6. (3) 3x =24. (4). x = 21. (5). A. Line 2. B. Line 3.
Joannie is at the store buying treats for a Halloween party. she buys 116 kilograms of candy for $649.60. what is the unit rate for the candy in $/kilogram? h
The debate team is showing a video of the recent debate the first showing begins at 3:15 PM the second showing is scheduled at 4:50 PM with a one half hour brea
Which of the following is correct about a muscle contraction? A. Myosin heads attach to sites on actin filaments B. Myofibrils attach to Z lines C. Sacromeres p
What is the length of XB? 4.2 cm 4.6 cm 4.8 cm 5.3 cm
Ecosystems recover from disturbance through ecological succession. T F
John loves extremely cold temperatures. He is moving to a new country. In a general sense, where in the country should John look for his home if his goal is to
They eat beans mostly, this old yellow pair. Dinner is a casual affair. Plain chipware on a plain and creaking wood, Tin flatware. Two who are Mostly Good. Two
True or false a dysfunctional nervous system results only from physical trauma ,such as falling