carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser she buys 1000 candy bars for 350$ what is the unit cost pwe candy bar

Respuesta :

$350×1000=350000$ That's how much he spent.
The correct answer is .35$ because 350/1000
I hope that helped