joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
rename the number4 thousand 7 hundreds = 47
How do I write an equation in slope intercept form from; Slope 3, y-intercept at -4
rename the number4 thousand 7 hundreds = 47
Which words in this sentence are common nouns? Aztec crops, such as corn and beans, were unknown in Europe. Choose all answers that are correct. A. Aztec B. c
If a potato is allowed to dehydrate by sitting in open air, would the potato cells be more likely to absorb more water or less?
What factors add to get -18 and multiply to get 75?
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
what are the effects of global warming
If a potato is allowed to dehydrate by sitting in open air, would the potato cells be more likely to absorb more water or less?
What numbers add up to -5 and multiply to get -90