domonic1
domonic1
02-05-2017
Social Studies
contestada
Please Help Thank You
Respuesta :
saya
saya
02-05-2017
The answer would likely be millet and meat because all kinds of meat were expensive at this kind of time.
Answer Link
Аноним
Аноним
03-05-2017
Millet,meat would be the answer!! I hope I helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
write down all the factor pairs of 48
Knowing that you are buying one pound of bread is part of _____. contract enforcement property rights standards for weights and measures
Major career decisions should be made after a person has completed informal research. Please select the best answer from the choices provided T F
what are the three parts of an ATP moleclue
How many molecules are in 0.4mol H2
what is the oldest a woman could have a child
A type of learning where you watch the behavior of another person or model is called __________ learning. a. cognitive b. observational c. latent d. reward
Robert made 8 loaves of bread. Each loaf of bread uses of a cup of flour. How many cups of flour did Robert use to make 8 loaves of bread?
What is the value of n in the equation –(2n + 4) + 6 = –9 + 4(2n + 1)?
The wholesale price of a lamp is $44 and will be marked up by 40 percent. What is the retail price of the lamp?