Olive has raised $3,428 to buy toothpaste to place in care packages. Each tube costs $2. Abut how many tubes of toothpaste can she buy? Choose the best estimate.

Respuesta :

Answer:

I think the answer is 1,714 tubes

Step-by-step explanation: