jacobvoigt
jacobvoigt
02-11-2021
Mathematics
contestada
4 2/5 + 3 1/10 + 2 3/5
Respuesta :
Lovelee22
Lovelee22
02-11-2021
Answer:
10 1/10
Step-by-step explanation:
22/5 + 31/10 + 13/5
44/10 + 31/10 + 26/10
101/10
10 1/10
Answer Link
michellemuniz367
michellemuniz367
02-11-2021
Answer:
10.1
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for $0.90 a 9 oz box of rice $1.25
What is the mass of a football player who weighs 1250 n.?
A sample of monatomic chlorine is traveling through a tube at the rate of 25m/s, what is the chlorine's KE? (Mass of CL=35.45g/mol)
Why is the freedom of the press so important democratic government??
Samantha is making some floral arrangements. The table shows the prices for one-half dozen of each type of flower. Price for 1/2 dozen flowers rose : $5.29 Car
What events occurred between 1850 and 1950 that influenced the size of the national debt?
What does it mean to factor an expression?
How many moles of ca(no32 are in 400 ml of a 0.80 m calcium nitrate solution?
When did the soviets get the atomic bomb?
How did people in the northeast feel about the use of natural resources in the south?