frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
An ecosystem contains all the biotic and abiotic factors in an area. answers true or false
What is the value of x in the figure above? Is this correct ? If not please explain
In section 5, who knows that nichole told a lie in her disposition
Four students spent time volunteering last weekend. The table shows how much time each student spent volunteering.
What was let behind when the nile flooded?
The practice of including a warm-up and cool-down when you do cardiovascular exercise _____. select all that apply. 1. reduces the oxygen deficit 2. reduces the
open the brackets to make the story complete
A 15 kg television sits on a shelf at a height of 0.3 m. How much gravitational potential energy is added to the television when it is lifted to a shelf of heig
I don't know if I'm doing this problem right. I did 24 minus 10 and got 14 for the height to the right, and then I did 16 minus 11 and got 5 for the base of the
What was the name of the German strategy for fighting a two-front war against France and Russia ?