No links Lean's mother paid 2.16 for 3 pounds of sugar. How much would 1 pound of sugar cost???
A. 6.48
B. $5.16
C.$2.48
D. 90c
E.72c

NOOOOOOO LLLLLIIINNNNKKKKKSSSSSS