Four bags of chips cost $6.

What is the cost per bag?

At this rate, how much will 7 bags of chips cost?


At a used book sale, 5 books cost $15.

What is the cost per book?

At this rate, how many books can you buy for $21?


Neon bracelets cost $1 for 4.

What is the cost per bracelet?

At this rate, how much will 11 neon bracelets cost?