0703135
0703135
02-03-2021
Mathematics
contestada
HELP PLEASE CORRECT ANSWER PLEASE
Respuesta :
itachiuchiha1927340
itachiuchiha1927340
02-03-2021
Answer:
96 units^2
Step-by-step explanation:
(8*24)/2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
A basket contains 11 pieces of fruit, 4 apples, 5 oranges, and 2 bananas. Jonas takes a piece of fruit at random from the basket, and then Beth takes a piece at
A 16-ounce package of frozen vegetables costs $2.10. How much would you expect a 12-ounce package to cost?
how can I do two cubed
what is the value of 3xy+5x- y/2 if x=12 and y=8
2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
Me gustaría ir a la lavandería, __________ ahora no; tal vez después de una hora. Fernando irá a la peluquería __________ a la lavandería este fin de semana. Ne
How were the goals of the United States for Japan similar to its goals for Western Europe after World War II? A. The United States wanted to help revive the ec
which is a disadvantage of using genetics engineering?
Which of the following explains one reason for a lack of Jewish resistance to the Nazis before the Holocaust began? A. Jewish communities were not aware of the
When might it be necessary or advisable to write a shell script instead of a shell function? give as many reasons as you can think of?