Amanda buys 2 1/2 pounds of lemons. The Lemons were $2.00 per pound. How much did Amanda spend on lemons (give an explanation on what you did and how your approach was accurate)

Respuesta :

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

if you divided it and then simplified you would have your answer