3. Mrs. Smith is making cupcakes for a bake sale at school. If each cupcake costs $1.20, how much
money will she make if she sells 100 cupcakes? Evaluate $1.20 x 100.
A. $0.012
C. $120
B. $0.12
D. $1,200