ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
What does 'boom' refer to in the term "Florida Land Boom?"
Although the yuans were expected to lose they won on a penalty shot. Where does the comma go
Which term is defined as the phase change from gas to liquid?.
In the diagram below, AB is parallel to CD. What is the value of y?
I WILL GIVE BRAINLIST How is the Esperanza of this last vignette different from the Esperanza of the very first vignette of the novel?
identify, and explain what these figurative language examples mean . One with laughter like tin and one with the eyes of a cat and one with hands like porcelain
Why is subtracting an expression similar to distributing a –1? A. You increase each term inside the parentheses by –1 in order to subtract each term, since su
What type of precipitation is produced from a warm front?.
need help with question.
In the diagram below, AB is parallel to CD. What is the value of y?