Answer:
 $3.85 per ounce
Step-by-step explanation:
If we assume that all of the purchased ingredients are used in a mixture, their total cost is ...
 3(4.03) +2(3.42) +4(3.92) = 34.61
The total quantity of mix is ...
 3 + 2 + 4 = 9 . . . ounces
Then the cost per ounce is ...
 $34.61/(9 oz) ≈ $3.85 /oz