A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?

A: $4.50

B: $5.00

C: $7.50 (i think this is the answer but not sure)

D: $8.00

A grocery store sells roasted almonds in bulk What is the price per pound for the almondsA 450B 500C 750 i think this is the answer but not sureD 800 class=

Respuesta :

The answer would be C

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation: